Generalnie to doskonałe miejsca, aby zaopatrzyć się w potrzebne do treningu suplementy i odżywki. Jednak dlaczego warto uprawiać sport wraz z suplementacją?

W encyklopedii o żywieniu sportowców

aminokwasy sklep
Nadrzędnym zdaniem w planowaniu jadłospisu jest ustalenie równowagi pomiędzy energią przyjmowaną, a wydatkowaną.
Utrzymanie tego bilansu jest warunkiem rozwoju fizycznego, zdrowia i aktywności zawodowej człowieka.

Odstępstwo od tej równowagi, utrzymujące się w dłuższym czasie może doprowadzić do wycieńczenia organizmu lub do nadwagi i otyłości.

Najprostszą metodą kontroli równowagi energetycznej jest codzienne ważenie się na czczo. Dobowy wydatek energetyczny (całkowita przemiana materii - CMP) to składowa: podstawowej przemiany energii, swoiście dynamicznego działania pokarmu, wydatków energetycznych związanych z wykonywaniem codziennych czynności.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żywienie_sportowców

Hasło w encyklopedii: Normy żywienia

aminokwasy sklep
Normy żywienia ? przyjęta na podstawie badań ilość energii i składników odżywczych wystarczająca zaspokojeniu znanych potrzeb żywieniowych praktycznie wszystkich zdrowych osób w populacji.
Spożycie zgodne z określonymi w normach ma zapobiec chorobom z niedoboru energii i składników odżywczych, a także szkodliwym skutkom ich nadmiernej podaży.

Należy pamiętać, że normy opracowywane są dla grup ludności, a nie dla poszczególnych osób i przeznaczone są dla ludzi zdrowych.

Osoby chore powinny stosować się do zaleceń żywieniowych wyznaczonych przez lekarza specjalistę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Normy_żywienia

Co zawiera białko poza mięsem?

W codziennej diecie mamy wiele źródeł białka, które bierze czynny udział w budowaniu masy mięśniowej i jest podstawowym składnikiem diet sportowych.
Bardziej doświadczeni sportowcy wiedzą, że mięso nie jest jedynym źródłem aminokwasów. Wiele rzeczy poza tymi typowo mięsnymi zawiera bardzo dużo białka i są chętnie jedzone nie tylko przez sportowców, ale i weganów. Jednym z wielu produktów tego typu jest fasola i inne rośliny strączkowe, ale nie wszystkie.
W fasoli znajdziemy dużo potrzebnego dla naszego organizmu białka, dlatego też fasola jest produktem często występującym w dietach.
Do tego można dorzucić jeszcze soczewicę oraz przetwory mleczne i dieta sportowca gotowa.
Oczywiście białko to nie jedyna potrzebna człowiekowi rzecz, a zbyt duża ilość w diecie może prowadzić do poważnych problemów z nerkami.
Dodane: 11-10-2016 05:23

Tagi: sklep odżywki sport suplementy białka aminokwasy

Widok do druku:

aminokwasy sklep