Sprawia to, że nie tylko ta skomplikowana instalacja nie zajmuje przestrzeni wokół nas, co może wpływać na estetykę najbliższego otoczenia domu.
Dzięki takiemu innowacyjnemu rozwiązaniu niewykorzystana zazwyczaj powierzchnia na dachu jest używana do produkcji energii na własne potrzeby.
Wobec tego nie tylko możemy uzyskać prąd z własnego dachu, ale także możemy ochronić pokrycie dachowe przed zniszczeniami spowodowanymi na przykład nadmiernym nasłonecznieniem czy niekorzystnym wpływem innych czynników oddziałujących na budynek.
Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Najważniejsze jest to, że instalacja kolektorów słonecznych czy paneli fotowoltaicznych na naszym dachu czy w pobliżu naszego domu sprawia, że produkujemy energię elektryczną w zgodzie z naturą.
Jest to coraz bardziej istotne w obliczu kończących się zapasów związanych z produkcją takiej energii tradycyjnymi metodami.
Co więcej, takie rozwiązanie jest również o wiele tańsze niż zakup energii elektrycznej z innych źródeł.
Nazwy Słońca w językach słowiańskich, w tym języku polskim, wywodzą się od prasłowiańskiego słowa *sln?ce34.
Podobieństwo wykazują wcześniej wymienione nazwy Słońca w językach słowiańskich i germańskich, a także litewskie saul? i sanskryckie ????? (s?rya)36. Nazwa niedzieli w wielu językach wywodzi się od Słońca: angielskie Sunday i niemieckie Sonntag pochodzą od łacińskiego dies Solis, które to określenie jest z kolei tłumaczeniem greckiego ????? ????? (h?méra h?líou)37. Astronomiczny symbol Słońca to okrąg z punktem w środku: ? (Unicode: 2609).
Łacińska nazwa Słońca, Sol, jest używana w planetologii dla określenia dnia słonecznego na planetach innych niż Ziemia, np.