preparaty do szamb

Oszczędzaj wodę

Płacisz za dużo za wodę i myślisz, jak by tu oszczędzić? Jest parę łatwych sposobów.
Tylko jeżeli zużycie wody wydaje ci się podejrzanie wysokie, skontroluj czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej...
nie kradnie.
Zdarza się również, że rachunek nie jest prawidłowo naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.
Ale jeśli wszystkie instalacje są szczelne i woda nie odpływa sobie do cudzego kranu, to dobrze jeszcze sprawdzić parę rzeczy. Miejscem gdzie bardzo dużo wody zużywamy jest toaleta.

Sprawdź, czy masz oszczędną spłuczkę, czy też może woda ucieka do muszli ciągle? To bardzo często się niestety zdarza.

Mechanizm spłuczki nie jest zbyt drogi, można go założyć samodzielnie.

W najgorszym razie, trzeba niestety kupić sobie nową toaletę.

Ważna jest także sprawność i energooszczędność sprzętów AGD - pralki i zmywarki.

Wysokiej jakości zmywarka zużywa znacznie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu.
Pralka powinna posiadać automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.

Mop - oparte na wydarzeniach autentycznych

preparaty do szamb
Mop został odkryty ponad 200 lat temu, ale człowiekowi udało się go oswoić zaledwie pół wieku temu.
Było to spowodowane głównie tym, że mopy właziły ludziom na głowy i udawały włosy. To właśnie dzięki nim powstały jakże popularne w tym sezonie dredy. Niektórzy ludzie wyrywali bezczelnie z mopa jego frędzle i przyklejali sobie na głowę, wmawiając innym osobnikom ludzkim, że mają nowa fryzurę.
Jednak z czasem mopy zbuntowały się, tworząc hierarchię i pod dowództwem Mopo Monalizy II w 1213, rozpętały I i nie ostatnią wojnę między ludźmi a mopami.
Dzięki pomysłowości królowej Mopo Monalizy II, te miłe i wszakże czyste stworzenia wygrały bitwę.
Z wielką siłą spadały na stopy i nogi wrogów, miażdżąc je przeraźliwie. W skutek tego, z kości pozostawały ości. W 1345, mopy rozpętały kolejną wojnę z ludźmi o niedogodne warunki ich pobytu w ludzkich mieszkaniach. Wszakże, po I wojnie było dużo strat i ludzie zostali uznani za gatunek zagrożony wyginięciem, bez większych sporów podpisali z mopami kontrakt, zwany Pierwszym Kontraktem Mopolistycznym.
W Pierwszym Kontrakcie Mopolistycznym zawarte były informacje tj: ? Mopy będą miały osobne pomieszczenia, lub kąty, w których znajdować się będzie czyste, czerwone lub niebieskie wiadro, z niewielką gąbką i żółtą szmatą. ? Mop i człowiek są równi wobec siebie względem praw. ? Mop może ukarać człowieka, spadając mu z całej siły na: stopy; plecy; brzuch; inne części ciała nieosłonięte ubraniem.
? Człowiek może ukarać mopa, pstrykając go lekko w nasadę jego bujnej czupryny. ? Mop musi być wyciskany i myty w wodzie miękkiej przynajmniej raz na 2 tygodnie. ? Mop w każdej chwili może zagrać w Grę na Nonsensopedii. Od tego czasu między ludźmi a mopami nie dochodziło już do większych sporów. edytuj Życiorys Mop od dawna był zadziwiającym dla ludzi stworzeniem.
Nieśmiały, rzadko dostępny, ujawniał swoje prawdziwe oblicze dopiero, gdy znajdował się w swoim żywiole. Jego największa pasją jest zmywanie podłogi.

Lubi ślizgać się po równej powierzchni i zaglądać w ciemne kąty.

Robi to z wielkim zaangażowaniem. Wykręcanie jego bujnych włosów sprawia, że pokarm pobrany z podłogi, przedostaje się do jamy gębowej.

Jest to bardzo trudna czynność, jednak przez wiele pokoleń radziły sobie z nią bez większych problemów.

Źródło: http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Mop

Bezpieczniki

Bezpiecznik ? podstawowy element zabezpieczający urządzenie, jego fragment lub użytkownika przed określonym czynnikiem zagrażającym.

Należy on do grupy urządzeń zabezpieczających. Zasada działania bezpiecznika powinna: być możliwie prosta (zrozumiała dla obsługi) być możliwie bezpośrednio związana z czynnikiem zagrożenia zapewniać możliwie wysoką pewność zadziałania zapewniać niski koszt produkcji lub eksploatacji bezpiecznika. Spis treści 1 Podział bezpieczników Podział bezpieczników Podział według czynnika zagrażającego bezpieczniki ciśnieniowe: nadciśnieniowe ? od nadmiernego wzrostu ciśnienia (np.

zawór bezpieczeństwa) niedociśnieniowe ? od próby uruchomienia lub blokujące urządzenie przy zbyt niskim ciśnieniu, np.

stosowane w dźwigach zabezpieczające ramię dźwigu przed spadnięciem w przypadku przerwania się węża doprowadzającego olej do siłownika bezpieczniki elektryczne topikowe gazowydmuchowe bezpieczniki gazowe: instalacji gazowej: bezpieczniki płynowe obecności gazu obecności płomienia przepływowe spawalnicze: acetylenowe przypalnikowe bezpieczniki mechaniczne: bezpieczniki blokujące ? np.

broni palnej bezpieczniki dynamiczne ? np.
przy wiązaniach narciarskich bezpieczniki kinetyczne bezpiecznik termiczny: przed mrozem ? instalacja CO (centralnego ogrzewania) przeciwoparzeniowe bezpiecznik przeciwpożarowy Podział według sposobu działania bezpośredni pośredni Podział według kryteriów ekonomicznych i społecznych koszt bezpiecznika lub jego eksploatacji prawdopodobieństwo zagrożenia dla ludzi wartość zabezpieczanego urządzenia Podział według krotności użycia jednokrotne wielokrotne Podział według niezawodności pewności zadziałania przy zagrożeniu selektywności zadziałania Podział według obsługi bezobsługowe ? samokasujące stan zadziałania obsługowe ? wymagają wymiany lub interwencji serwisu Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bezpiecznik.

Widok do druku:

preparaty do szamb