Dom spokojnej starości Katowice

Nie każdy ma czas na opiekę nad osobą starszą i mimo, że najczęściej to nasi rodzice to musimy zapewnić im dobrą.
Właśnie dlatego powstają domy starców takie jak .

Na szybko o domach seniora.

Co zrobić kiedy brakuje nam czasu na opiekę nad starszą osobą?

Opieka nad osobami starszymi wymaga dużego poświecenia.

Zwłaszcza jeżeli mowa o czasie, ponieważ seniorzy z problemami z poruszaniem się często wymagają dwudziestoczterogodzinnej opieki.

Niestety dla większości rodzin nie jest to możliwe, aby zapewnić taki wymiar godzinowy opieki, nawet na zmiany z całą rodziną. Najlepiej w takiej sytuacji zdecydować się albo na dom opieki albo na pomoc pielęgniarską w domu seniora.

Na szczęście większość domów seniora oferuje przystępne ceny za pełną opiekę z wyżywieniem, więc możemy być pewni, że nasza babcia, mama lub dziadek będą się tam dobrze czuli.

Troska o osoby starsze

Dom spokojnej starości Katowice Opieka nad osobami starszymi może stanowić spore wyzwanie dla najbliższych członków rodziny.

Jednak tak, jak my w najmłodszych latach naszego życia byliśmy obdarowywani uwagą ze strony naszych rodziców i innych członków rodziny, tak samo musimy także poświęcać czas osobom starszym w naszym otoczeniu.

Warto pamiętać o podstawowych zasadach takiej opieki : przede wszystkim najważniejsza jest cierpliwość.
Chociaż osoby w sędziwym wieku mogą czasami wydawać się dla nas niezrozumiałe, a ich zachowanie dość dziwne, to jednak trzeba zaakceptować charakter i przyzwyczajenia najbliższych nam osób.
Schorzenia, które posiadają w większości osoby starsze mogą bardzo wpłynąć na ich zachowanie.

Jest to niestety naturalna kolej rzeczy.

Termin starości w Wikipedii

Granica między wiekiem średnim człowieka a starością jest płynna i zmieniała się w ciągu wieków.

W czasach prehistorycznych ludzie dożywali 30 (Neandertalczyk z Krapiny) - 35 lat (szkielety z Sima de los Huesos w Atapuerca)1.

W starożytności człowiek 35-40-letni był uważany za człowieka starego. Średnia długość życia, a co za tym idzie "granica" starości na świecie bardzo wydłużyła się w XVIII, XIX oraz XX wieku, wraz z poprawą warunków życia, rozwojem medycyny oraz upowszechnieniem takich wynalazków jak np. kanalizacja, które podwyższały poziom higieny, oraz wynalezieniem szczepionek, które zapobiegały chorobom (zob.
też oczekiwana dalsza długość trwania życia).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Starość.