Na szybko o domach seniora.
Zwłaszcza jeżeli mowa o czasie, ponieważ seniorzy z problemami z poruszaniem się często wymagają dwudziestoczterogodzinnej opieki.
Niestety dla większości rodzin nie jest to możliwe, aby zapewnić taki wymiar godzinowy opieki, nawet na zmiany z całą rodziną. Najlepiej w takiej sytuacji zdecydować się albo na dom opieki albo na pomoc pielęgniarską w domu seniora.Na szczęście większość domów seniora oferuje przystępne ceny za pełną opiekę z wyżywieniem, więc możemy być pewni, że nasza babcia, mama lub dziadek będą się tam dobrze czuli.
Jednak tak, jak my w najmłodszych latach naszego życia byliśmy obdarowywani uwagą ze strony naszych rodziców i innych członków rodziny, tak samo musimy także poświęcać czas osobom starszym w naszym otoczeniu.
Jest to niestety naturalna kolej rzeczy.
Granica między wiekiem średnim człowieka a starością jest płynna i zmieniała się w ciągu wieków.W czasach prehistorycznych ludzie dożywali 30 (Neandertalczyk z Krapiny) - 35 lat (szkielety z Sima de los Huesos w Atapuerca)1.
W starożytności człowiek 35-40-letni był uważany za człowieka starego. Średnia długość życia, a co za tym idzie "granica" starości na świecie bardzo wydłużyła się w XVIII, XIX oraz XX wieku, wraz z poprawą warunków życia, rozwojem medycyny oraz upowszechnieniem takich wynalazków jak np. kanalizacja, które podwyższały poziom higieny, oraz wynalezieniem szczepionek, które zapobiegały chorobom (zob.też oczekiwana dalsza długość trwania życia).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Starość.