Mężczyźni z reguły są twardzi.
Zmienia się to wówczas, kiedy musi jeden z drugim pokonać swój strach i pójść do znienawidzonego przez nich miejsca, jakim jest gabinet dentystyczny.
Dentysta, stomatolog, to słowa, które jeśli przeciętny mężczyzna usłyszy, nagle dostaje drgawek.
Nie potrzebne jest to wcale, gdyż w dzisiejszych czasach wszystkie zabiegi stomatologiczne można wykonać zupełnie bezboleśnie.
Gdy już to zrobi, a przekona się, że nie jest to wcale takie tragiczne, jak starał się sam sobie wmówić, w większości przypadków bywa tak, że jeszcze zachęca innych kolegów do udania się w to miejsce.
Tacy właśnie są faceci. Nie uwierzę, dopóki nie dotknę.Obecnie dwie nazwy funkcjonują na przemian w polskiej nomenklaturze. Mowa tu o takich rzeczownikach jak dentysta oraz stomatolog. Jeszcze zanim Polska przystąpiła do Unii Europejskiej stosowany był zwrot lekarz stomatolog, który określał absolwentów uczelni medycznej, którzy ukończyli studia magisterskie pięcioletnie na kierunku lekarsko dentystycznym.Z upływem 1 maja 2004 rozpowszechniła się nazwa lekarz dentysta i jest stosowana do dziś.
Samo brzmienie tego przedmiotu brzmi podobnie do krzesła elektrycznego, a to może napawać nas pewnym niepokojem.
O zęby powinniśmy dbać całe życie i myć je przynajmniej 2 razy dziennie, czyli rano i wieczorem.W tej chorobie dentysta staje się dla ciebie kimś na miarę potwora z najstraszniejszych snów, na którego sam widok twoje ciało reaguje tak, jak gdyby zaraz miało stanąć do walki.
Oddech przyspiesza.Nieraz jest tak szybki, że dosłownie nie możesz złapać tchu.
Serce bije jak szalone, nogi zaczynają drżeć, a ty myślisz wyłącznie o ucieczce. Jeżeli stomatolog doprowadza się do tego rodzaju objawów, możesz stwierdzić, że rzeczywiście cierpisz na dentofobię, czyli poważny lęk przed dentystą.Wizyty w gabinecie stomatologicznym warto odbywać regularnie, nawet gdy nie odczuwa się dolegliwości bólowych ze strony zębów czy dziąseł. Doświadczony dentysta podczas profilaktycznej wizyty może ocenić stan uzębienia. Gdy tylko zauważy, że zaczyna się próchnica lub na zębach pojawia się kamień, wdroży specjalistyczne leczenie, dzięki któremu szybko będzie można zęby wyleczyć.Niestety bardzo często zdarza się, że gabinet dentystyczny odwiedzany jest dopiero gdy problem stanie się poważny.
Jeżeli zęby nie są leczone przez dłuższy okres czasu, to może okazać się, że już jest za późno na ich uratowanie i jedynym rozwiązaniem wówczas pozostaje usunięcie zęba.Stomatolog nie tylko usuwa zepsute zęby, lecz również leczy zęby objęte próchnicą nadające się do uratowania.
Gabinet dentystyczny nigdy nie świeci pustkami, gdyż ludzie coraz bardziej są świadomi tego, że o uzębienie należy dbać, gdyż chore zęby przyczyniają się do powstania wielu chorób.
A zdrowe zęby stanowią element urody, bo dodają atrakcyjności zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie niezależnie od wieku osoby. Dentysta jest lekarzem pracującym w placówkach NFZ, lecz może on też prowadzić prywatną praktykę.Z prywatnych gabinetów korzystają ludzie, którzy nie mają czasu na stanie w kolejce do dentysty w przychodni.
Jak również te osoby, u których ból zęba pojawił się nagle i chcą bez zapisu od razu zrobić porządek z bolącym zębem.